Ventilatsiooni projekteerimine

Tegeleme kõigi ehitusprojekti osadega, sealhulgas ka ventilatsiooni projekteerimisega. Projekteerime eelprojekte, põhiprojekte ja tööprojekte.

Ventilatsiooni projekteerimine

ventilatsiooni projekteerimine


Loomulik ventilatsioon

Loomulik ventilatsioon on ruumide ventileerimine selleks ehitatud avade ja kanalite abil. Vanemates majades toimib loomulik ventilatsioon ka läbi ehituskonstruktsioonide ebatiheduste. Loomuliku ventilatsiooni korral on õhu kogused ja liikumine kontrollimatud.

Sundventilatsioon

Kui hoone õhutus on organiseeritud suunalt ja koguseliselt, on tegemist sundventilatsiooniga. Mehaaniline ventilatsioon ehk sundventilatsioon on ruumide ventileerimine ventilaatorite abil. Sundventilatsioon toimib enamasti palju efektiivsemalt kui loomulik ventilatsioon.

Sundventilatsioon jaguneb kaheks: väljatõmbesüsteem ja soojusvahetiga ventilatsioonisüsteem.

Väljatõmbe-ventilatsioon

Väljatõmbesüsteem, kus õhuvoolu saab vastavalt vajadusele elektrilise ventilaatoriga juhtida nii, et see oleks talvel ja suvel piisav. Õhukanalid vannitoast, WC-st, riietusruumist ja muudest ruumidest liituvad üheks kanaliks, millessee on paigaldatud väljatõmbeventilaator. Ventilaator imeb kasutatud, saastunud ning niiske õhu ettenähtud plafoonidest ja ventilatsioonitorustiku kaudu välja. Alarõhu toimel pääseb välisseintesse monteeritud värskeõhuklappide kaudu asemele uus õhk.

Soojusvahetiga ventilatsioonisüsteem. Parim võimalus energiakulude säästmiseks piisava õhuvahetuse juures on kasutada ruumide ventileerimiseks kompaktseid soojusvahetiga ventilatsiooniseadmeid. Enamlevinud on kahte tüüpi soojusvahetid: plaat soojusvaheti ja rootor soojusvaheti.

Hangime ehitusloa ja vajalikud kooskõlastused. Kaardistame tellija soovid, arvestame energiatõhusate tehnosüsteemidega, päikese- ja päevavalgusega, tuulte ja üldtunnustatud planeerimispõhimõtetega.  Teostame tasuvusarvutused ja koostame ehitusmahtude loetelu koos taotluseelarvega. Valminud ventilatsiooniprojekt vastab kõigile kehtestatud ehitusprojekti nõuetele ja normidele.

Võta ühendust ja alustame Sinu projektiga